БСП към Цвета Караянчева: Когато литнем с чинията от Бузлуджа, в Космоса ще срещнем добро отношение, но вие оставате тук!
Социалистите от Крумовград се обърнаха с отворено писмо към зам.-председателя на НС заради коментар във фейсбук на Цвета Караянчева относно „летящата чиния на връх Бузлуджа”.
Ето текста на писмото:
„С голямо недоумение изчетохме мнението Ви за паметника на връх Бузлуджа. По-посредствено, по-цинично, нагло отношение към хилядите социалисти, повярвайте, не сме чували! Що за креслив израз на представител на най-висшия орган на страната ни, не, не представител, а зам.-председател на Народното събрание! Няма да Ви напомняме за кадруването на Вашата партия и лично Вашето в областта, особено в образованието и горското стопанство, за разбитите човешки съдби! Но сега – сега се “оляхте”! С това си изявление Вие преминахте всички граници! Не Ви искаме нито извинението, нито оставката. Съжаляваме тези, които за пореден път ви повярваха. А ние – ние се готвим да се погрижим за забравения от държавата паметник, за нашия символ там, горе на върха. Нали не мислите, че Ви повярвахме за дарението, което като млада сте дали- можем да ви възстановим стотинките – дар, който не е даден от сърце не е дар! Имаме една добра и една лоша новина за Вас. Добрата е, че когато литнем с чинията към Космоса се надяваме, не, вярваме, че там ще срещнем единствено доброта и разбирателство! Лошата е, че Вие оставате тук, докато се научите да уважавате другомислещите, докато не загърбите езика на омразата! Бъдете здрава!”, се посочва в отвореното писмо, подкрепено от областния съвет на БСП в Кърджали.
Leave a Comment